Hakkımızda

Hayatımız 25 Mart 2017 günü Mario ile tanışmamızla kökünden değişti. 3 yaşlarında evsiz kalmış ve 6 aydan uzun süredir sokaklarda mücadele veren bu minik obezi sahiplendiğimiz andan itibaren hiçbir şeyin aynı olmayacağını biliyorduk. Bilmediğimiz ise Mario’nun uzunca zamandır hastalıkla savaştığı ve artık bünyesinin iflas etmek üzere olduğuydu.

Birlikte yaşamaya başlamamızın üçüncü gününde ameliyat oldu ve idrar kesesinde bulunan bulunan 7-8 cm çapındaki taşla yüzlerce kristal sevgili veterinerimiz sayesinde başarılı bir operasyonla alındı. Sonrasında aylarca süren ilaç ve özel mama tedavileriyle kendini toparladı ve hayata tutunmayı başardı.

İyileşme sürecinde Mario, zayıf bağışıklık sistemi yüzünden alerjik reaksiyonlar gösteriyordu. Özellikle uzun süren ve bütün gücünü emen mantar ve egzamalar için ne yapacağımızı bilemez haldeydik. Antibiyotikler, iğneler ve fabrikasyon köpek mamaları malesef durumu devamlı olarak kötüleştirdi.

Veterinerimiz artık sindirimi kolay, katkı maddesi içermeyen ve besin açısından zengin bir diyete ihtiyacımız olduğunu ve bunun ancak benim ona özel hazırlayacağım özel yemeklerle gerçekleşebileceğini söyledi.

Sonra birlikte Mario için hem lezzetli hem sağlıklı menüler oluşturduk. Mario’nun sağlığı günden güne iyiye gitti. 2 haftadan sonra adeta yavru bir puppy gibi neşelendi ve tam bir enerji küpü oldu. İkinci aydan itibaren deri ve tüylerindeki iyileşme inanılmazdı.

O dönemlerde hayatımıza yeni giren Choco ise tam bir "picky eater"dı ve aldığımız 3 farklı mamayı beğenmedi. Mario’nun yemeklerinden yemeye başlayınca barınaktan geldiği günden beri ilk defa iştahla yemek yediğini gördük. Şimdi günden güne evde yemek saatini iple çeken iki canavarla birlikte yaşıyoruz. Bizimle benzer sorunu yaşayanların, bizim yaşadığımız belirsizlik ve korkuları yaşamasını asla istemiyoruz ama tabii ki yoğun ve koşturmalı hayatlarımız içerisinde onlar için özel yemekler hazırlamanızın ne kadar zor olduğunu da biliyoruz. Bu sebeple de; sizin yerinize bu işi biz üstlenip tüm müşterilerimiz için hayat boyu sürecek müthiş bir beslenme deneyimi sunmaya söz veriyoruz.


Titizlikle hazırlanan tüm yiyecekler köpeğinizin cinsiyetine, yaşına, günlük aktivite durumuna özel olarak doğru gramajda tek öğünlük olarak porsiyonlanır ve tercihinize gore haftalık/ iki haftalık/ aylık paketlerde adresinize teslim edilir. Yiyeceklerin ömürleri buzdolabında 7 gün, derin donduruca ise 4 aydır.

Bu sebeple 7 günden sonraki yiyecekleri dondurucuda tutabilir ve öğününden birkaç saat önce çözülmesi için çıkarabilirsiniz. Biz bir öğünü verirken bir sonrakini derin dondurucudan çıkarıyoruz. Size de en pratik yöntem olarak bunu önerebiliriz. Ama olur da zamanında çıkarmayı unutursanız, vakumlu su geçirmez kapları sayesinde sıcak suda bekletebilir ve hızlıca çözülmesini sağlayabilirsiniz.


Köpeğiniz için seçtiğiniz yiyecekleri aylık alabileceğiniz gibi abonelik yoluyla her ay tekrarlanana ödemelerle düzenli olarak almayı da seçebilirsiniz. Eğer tercih ettiğiniz menüyü ya da gönderim adresinizi değiştirmek isterseniz bize her zaman hello@foodpawty.com adresinden ulaşabilir ve istediğiniz değişikliği yapmamızı sağlayabilirsiniz. Tatil dönemlerinizde ya da evde olmayacağınız zamanlarda size özel çözümler sunabilmek için bize durumu özetlemeniz yeterli. Mutlaka sizi ve köpeğinizi mutlu edecek bir yol bulacağız. Bırakın sağlıklı beslenme işini biz üstlenelim, size sadece onunla daha uzun ve keyifli yıllar yaşamak kalsın.

ZebraPos Abonelik E-ticaret Sistemi ©2018.